Fotografia Ślubna Białystok – Dexlab.pl
LABORATORIUM UWIECZNIANIA WSPOMNIEŃ

Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Każda Młoda Para marzy o przepięknych ujęciach na sesji ślubnej plenerowej, jak i tej w kościele. Jednak, czy wiemy, jak dobrze się do takiej sesji przygotować, by zdjęcia spełniały nasze oczekiwania? Zdjęcia ślubne przygotowania. Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Przygotowania do sesji ślubnej — Miejsce i pogoda

Niezmiernie ważne do sesji ślubnej plenerowej są: miejsce i pogoda. To przede wszystkim od miejsca zależy, czy nasze zdjęcia spełnią oczekiwania i marzenia. Gdy zdecydujemy się wybrać takie miejsce, które kojarzy się nam z dobrymi wspomnieniami, to dodatkowo lepiej będziemy się tam czuć.

Kiedy jesteśmy miłośnikami gór lub morza to dobrze jest znaleźć takiego fotografa, który wykona nam zdjęcia w takich miejscach. Także, jeśli chcemy mieć zdjęcia ślubne w lesie. Będziemy mieć wtedy niesamowitą pamiątkę. Bardzo ważną kwestią przy planowaniu sesji ślubnej jest także pogoda. Wszystko zależy od koncepcji zdjęć. Są Młode Pary, którym nie przeszkadza padający deszcz i zimny wiatr, jednak wtedy mogą się także ukazać na zdjęciach emocje, których byśmy nie chcieli oglądać. Dlatego warto, jest wybrać taką pogodę, kiedy jest ciepło i słonecznie. Możemy wtedy bez problemu wykonać kilkanaście ujęć, by mieć pewność, że nasze zdjęcia wyjdą perfekcyjnie.

Przygotuj dobry humor, aby zdjęcia były radosne

Świeżo upieczeni małżonkowie powinni tryskać dobrą energią, humorem oraz miłością. Są to emocje, które bardzo dobrze wpływają na zdjęcia. Są wtedy pokazane prawdziwe uczucia Młodej Pary oraz ich miłość. Dzięki temu zdjęcia ślubne są naturalne, a zarazem są znakomitym ujęciem emocji.

Odpowiedni ubiór i fryzura

Większość Młodych Par decyduje się na to, by zrobić zdjęcia ślubne plenerowe w dniu ślubu. Dzięki temu nie muszą się martwić ani o ubiór, ani o makijaż, czy fryzurę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie. Jednak, gdy nie mamy możliwości zrobienia zdjęć w dniu wesela, to trzeba pamiętać przede wszystkim o sukience ślubnej, garniturze, butach. Można też wcześniej umówić się do fryzjera na odwzorowanie fryzury ślubnej. Również warto, jest skorzystać z pomocy makijażystki, która również odnowi nam makijaż ślubny. Gdy mamy mieć zdjęcia ślubne plenerowe w ciężkich warunkach, na przykład w górach, czy w środku lasu, to warto, jest wziąć ze sobą buty na zmianę. Dzięki temu wygodnie dojdziemy do wskazanego miejsca na zdjęcia, a tuż przed zdjęciami zmieni się obuwie.

Dodatkowe akcesoria do sesji ślubnej

Gdy mamy taką możliwość to warto, jest postarać się o dodatkowe akcesoria, które urozmaicą nasze zdjęcia. Często też sami fotografowie mają takie akcesoria w swoim zakresie. Jednak, gdy chcemy sami mieć coś, co wyróżni nasze zdjęcia, to przede wszystkim powinny to być takie akcesoria: parasolka, bukiet ślubny, welon, muszka ślubna, bańki mydlane, pyłek do sypania, flary dymne, które są dostępne w różnych kolorach. Można także zaopatrzyć się w różnego rodzaju karteczki z przykładowymi napisami: lepsza połowa- piękniejsza połowa, czy on jest mój, ona jest moja. Są to dodatkowe gadżety, które urozmaicą nasze zdjęcia. Również popularne są naklejki na buty.

Ustalenie czasu trwania takiej sesji ślubnej

Sam czas trwania takiej sesji ślubnej jest bardzo ważny, szczególnie gdy robimy zdjęcia w dniu ślubu. Jesteśmy wtedy niejako ograniczeni czasowo. Dobrze jest więc wcześniej umówić się z fotografem, by przeznaczył on odpowiednią ilość czasu na zdjęcia. Inaczej jest, gdy robimy plener po weselu. Wtedy możemy mieć większą ilość godzin przeznaczoną na zdjęcia. Sam czas trwania takiej sesji zależy przede wszystkim od miejsca, w którym chcemy mieć robione zdjęcia. Nieraz trzeba liczyć dodatkowe godziny do dojścia na miejsce docelowe zdjęć.

Miejsce awaryjne na zdjęcia ślubne

Gdy nie mamy czasu, by zrobić plener w innym dniu, niż zostało to ustalone, to warto, jest mieć także miejsce awaryjne zdjęć. Jest to szczególnie ważne, gdy zmieni się pogoda i będzie padał deszcz albo wiał wiatr. Wtedy zdjęcia mogą wyjść całkowicie, inne niżbyśmy tego chcieli. Dlatego należy wcześniej rozejrzeć się również za miejscem, do którego ewentualnie można by się schować, a zdjęcia zostaną zachowane w naszym wybranym klimacie.

 

Sesja ślubna plenerowa lepsza o wschodzie, czy zachodzie słońca, a może w nocy?

Pora dnia i nocy ma bardzo duże znaczenie do zdjęć. Kiedy jest słońce to naturalnie, jego promienie oświetlają nasze zdjęcia. Trzeba tylko się zdecydować, czy chcemy mieć zdjęcia przy wschodzie lub zachodzie słońca. Wtedy inaczej będą doświetlone zdjęcia. Będzie się wtedy także różniło niebo oraz chmury. Dodatkowo też często przy porannych zdjęciach towarzyszy mgła, która dodaje charakteru zdjęciom. Modne są również zdjęcia nocne lub wieczorne. Można przy takich zdjęciach użyć zimnych ogni, które dodadzą romantyczności na zdjęciu, czy puścić lampiony albo mieć kolorowe balony, które świecą. Każda pora dnia i nocy ma swoje wady i zalety. Tylko od naszej koncepcji i zdolności fotografa zależy, które zdjęcia będą piękniejsze.

plener ślubny Białystok

Czy na sesji ślubnej mogą być świadkowie i rodzice?

Gdy robimy zdjęcia ślubne w dniu ślubu, to nie ma problemu, by rodzice Młodej Pary oraz świadkowie byli obecni na zdjęciach. Gdy jednak robimy zdjęcia w innym terminie, to nie zawsze świadkowie oraz rodzice mogą być wtedy dostępni. Wszystko zależy od tego, czy chcemy aby mimo wszystko nasi członkowie rodziny byli przy nas na zdjęciach plenerowych. Jeśli tak to trzeba dopasować tak termin, by wszystkim odpowiadał.

Czy zwierzęta Młodej Pary mogą być na sesji ślubnej?

Modne są zdjęcia ślubne plenerowe Młodej Pary wraz z ich pupilami. Gdy Młodzi mają psy, koty, czy króliki to są zwierzęta, które dodają uroku zdjęciom. Mogą też niesamowicie wyjść konie, czy lamy. Wszystko jednak zależy od tego, jakie zwierzęta mają Młodzi oraz w jakich warunkach będą robione zdjęcia plenerowe. Jednak takie zdjęcia ze swoimi pupilami są dodatkowo bardzo sentymentalne.

Doświadczony fotograf

Nie ulega wątpliwości, że szczególną rolę w zdjęciach plenerowych, czy kościelnych Młodej Pary pełni fotograf ślubny. Dlatego nie warto, jest na nim oszczędzać. Dobrze, jest wybrać takiego fotografa, który wykonuje takie zdjęcia, jakie nam odpowiadają. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że współpraca z nim będzie pogodna i zgrana. Dobry fotograf to nie tylko sprzęt. Musi on mieć także doświadczenie w tej dziedzinie fotografii. Taki fotograf umiejętnie ukaże na zdjęciach emocje, które towarzyszą w tym dniu Młodej Parze. Piękne zdjęcia z sesji ślubnej są niesamowitą pamiątką, do której chętnie się wraca po latach.

Sesja ślubna plenerowa jest bardzo ważnym wydarzeniem. Młoda Para może być często zdenerwowana, gdyż pragnie mieć jak najlepsze zdjęcia. Dlatego też tak ważna jest dobra współpraca z fotografem, który pozwoli okiełznać ich emocję. Dzięki takiej współpracy miejscu oraz pozostałych wcześniej wymienionych rzeczy Moda Para może liczyć na cudne pamiątki ze swojego ślubu, do których z chęcią będą wracać nawet po kilkunastu latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *