Fotografia Ślubna Białystok – Dexlab.pl
LABORATORIUM UWIECZNIANIA WSPOMNIEŃ

INSTAX na wesele

Chciałbym zaproponować Wam niestandardową atrakcję na wesele, czyli FUJIFILM INSTAX, aparat, który po naciśnięciu spustu migawki natychmiast wywołuje zdjęcie.

INSTAX na weselu — Na czym to polega?

INSTAX na weselu może służyć jako uzupełnienie księgi gości pamiątkowymi zdjęciami, które goście sami wykonują i wklejają przy życzeniach, a także jako osobna atrakcja, dzięki której mogą zrobić sobie wspólne zdjęcie z Parą Młodą i po wywołaniu schować do portfela czy torebki na pamiątkę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby także połączyć obydwie opcje!

Mogę przygotować Wam całość materiałów, które będą do tego potrzebne, czyli:

  • księgę gości,
  • naklejki albo tasiemki do przyklejania zdjęć,
  • kolorowe pisaki do wpisywania życzeń,  
  • pudełko na zapasowe wkłady,
  • dodatki w postaci tabliczek, czy wąsów
  • i  instrukcje obsługi aparatu dla gości.

Otrzymasz wszystko, co jest potrzebne do przygotowania tej wyjątkowej atrakcji.

Tyle pisania, a teraz zapraszam do obejrzenia filmu z INSTAX’ami w akcji na weselu!

Po szczegóły zapraszam do KONTAKTu.

Instax czy fotobudka?

Od kilku sezonów dużym powodzeniem na weselach cieszą się tzw. fotobudki. W skrócie chodzi o robienie sobie zdjęć w zamkniętej przestrzeni na jednolitym tle. Zdjęcia mogą być urozmaicone różnymi gadżetami, np. okularami, czapkami, wąsami, czy napisami. Fotobudkę wynajmujecie na kilka godzin wraz z osobą, która będzie wszystko obsługiwać. To zdecydowanie ułatwia korzystanie z budki.

W przeciwieństwie do Instaxa budka ogranicza zdecydowanie pole manewru. Zdjęcia są wykonywane jedynie w obrębie budki, nie ma zatem możliwości uwiecznienia zabaw weselnych czy ciekawych potraw, gdy takie trafią na stół. Z drugiej strony jest to dobra opcja dla osób starszych, które mogą mieć problem z samodzielną obsługą Instaxa.

W przypadku fotobudki to osoba opiekująca się urządzeniem jest odpowiedzialna za jakość wykonanych za jej pomocą zdjęć. Nie każdemu również może odpowiadać forma tego typu zdjęć, nastawiona raczej na zabawne ujęcia ze śmiesznymi gadżetami. Instax pozwala na robienie zdjęć w dowolnym miejscu sali weselnej, także na zewnątrz, np. w ogrodzie okalającym dom weselny. Można również niemal na bieżąco dokumentować najciekawsze momenty wesela.

Instax – na co warto zwrócić uwagę?

Instax to urządzenie, które działa podobnie do znanego sprzed lat polaroida. Nie powinien więc nastręczać trudności, jeżeli chodzi o jego obsługę. Dbając zarówno o Wasz komfort, jak i Waszych gości, mogę przygotować krótką instrukcję obsługi, że szczególnym uwzględnieniem wymiany kliszy. To może bowiem nastręczać najwięcej trudności, a co za tym idzie zepsuć Wam dobrą zabawę. Instax jest jednak banalnie prosty w obsłudze i nawet wymiana kliszy nie powinna być problemem. Jedyne na co warto zwrócić uwagę to to, że każde naciśnięcie migawki oznacza wykonanie zdjęcia. Tu nie ma zatem miejsca na poprawki, jak w przypadku aparatu cyfrowego, czy zdjęć wykonywanych smartfonem. Z drugiej strony, zdjęcia są od razu dostępne i są gotową pamiątką z imprezy.

Kolejna kwestia to ostrość zdjęć. Osoby korzystające kiedykolwiek z analogowych aparatów fotograficznych wiedzą, co mam na myśli. Korzystając z Instaxa należy zwrócić uwagę na to, aby fotografowane osoby nie ruszały się w trakcie robienia zdjęcia. Instax nie robi tzw. live photos.

Nie zmienia to jednak faktu, że wykonanie dobrej jakości zdjęcia za jego pomocą nie nastręcza zbyt wielu trudności. Zdjęcia wykonane za jego pomocą potraktujcie jako prywatne pamiątki z wesela. Nie muszą być idealne, mają po prostu pomóc Wam i Waszym gościom dobrze się bawić!

Instax, fotobudka, czy profesjonalny fotograf?

Jedno nie wyklucza drugiego! Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście skorzystali ze wszystkich trzech opcji albo wybrali dwie z nich. Profesjonalny fotograf z pewnością wykona piękne zdjęcia z samej ceremonii zaślubin. To będzie pamiątka dla Was oraz dla Waszych bliskich na długie lata.

Zdjęcia z Instaxa będą z kolei zapisem dobrej zabawy na Waszym weselu! Goście będą mogli zabrać je jako pamiątki, co sprawi, że przez długie lata będą wspominać Waszą imprezę.

Fotobudkę docenią osoby, które lubią zabawne gadżety i mają smykałkę do aranżowania iście kabaretowych ujęć. Pamiętajcie również, że obecnie większość ludzi dokumentuje niemal wszystko za pomocą smartfonów. Oczywiście możecie wprowadzić na swoim weselu zakaz używania tego typu urządzeń. Niemniej warto po imprezie poprosić gości o przesłanie zdjęć, które wykonali właśnie smartfonami. Kiedy połączycie zdjęcia z różnych źródeł, powstanie ciekawa księga wspomnień z Waszej ceremonii zaślubin oraz wesela.