Fotografia Ślubna Białystok – Dexlab.pl
LABORATORIUM UWIECZNIANIA WSPOMNIEŃ

Fotografia ślubna Warszawa

Miejsca na fotografię ślubną w Warszawie

Warszawa jako stolica Polski obfituje w klimatyczne miejsca. Z powodzeniem można je wykorzystać także do ślubnych sesji plenerowych. Najpopularniejszym miejscem na tego typu sesje, są bez wątpienia Łazienki Królewskie. Oferują one obok pięknej architektury, także ogromne tereny zielone, gdzie nietrudno znaleźć mniej zatłoczone miejsce, idealne na sesję ślubną. Można również sesję wykonać na starówce lub Zamku Królewskim. Dużym powodzeniem cieszy się Park Skaryszewski czy Palec i park w Wilanowie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ tereny zielone to idealny plener na ślubne sesje zdjęciowe.

Sesję zdjęciową można zorganizować także w okolicach Warszawy, np. nad Jeziorem Zegrzyńskim lub nawet na terenie mazurskich jezior. Tutaj dodatkowym urozmaiceniem mogą być zdjęcia na motorówkach lub nawet bezpośrednio w wodzie.

Jak wybrać fotografa ślubnego w Warszawie?

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, czego oczekujecie od takiej sesji? Jakiego typu zdjęcia Was interesują? Dobrym pomysłem jest przejrzenie portfolio kilku fotografów, aby zobaczyć, jaki mają styl pracy. Możecie również w ten sposób poszukać inspiracji, jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na swoją sesję ślubną. Szukając fotografa, warto brać pod uwagę oferty lokalnych przedsiębiorców. Znają oni bowiem okolice i potrafią doradzić w doborze m.in. ciekawych plenerów. Co więcej, nie należy sugerować się tylko ceną za usługę. Sesję ślubną wykonuje się zazwyczaj raz w życiu i jest to pamiątka, do której można wrócić po latach. Warto zatem, aby zdjęcie były naprawdę wyjątkowe, szczególnie te z samej ceremonii zaślubin, których nie będzie się już dało powtórzyć. Na cenę za usługę składa się zarówno praca samego fotografa, jak i użyty przez niego sprzęt, m. in. dodatkowe lampy, przesłony fotograficzne, zabawne gadżety tematyczne. Również sam czas trwania takiej sesji i jej zakres (sesję można np. ograniczyć do samej ceremonii zaślubin) ma wpływ na finalny koszt usługi.

Kościoły w Warszawie

Wybór kościoła to także jeden z elementów organizacji ceremonii ślubnej. Warto przed podjęciem decyzji omówić z proboszczem danej parafii szczegóły zaślubin w kościele, ponieważ może okazać się, że niektóre tradycyjne zwyczaje nie są dopuszczalne, np. sypanie ryżu. Również sama dekoracja świątyni może zostać Wam odgórnie narzucona. W Warszawie najpopularniejszymi kościołami są:

 • Kościół św. Anny w Warszawie — zlokalizowany na Krakowskim Przedmieściu zabytkowy kościół o niebanalnym wnętrzu. Tu fotograf będzie miał duże pole do popisu, ponieważ wnętrze świątyni jest stosunkowo ciemne, co wymaga umiejętności robienia zdjęć w tego typu pomieszczeniach. Minusem jest lokalizacja kościoła i związany z tym problem  parkowania pojazdów przez gości weselnych.
 • Parafia św. Zofii Barat — jest to mały kameralny kościół zlokalizowany na osiedlu Grabów. Przed kościołem znajduje się nieduży parking. Nie jest to jednak ścisłe centrum, dlatego znalezienie miejsca do parkowania nie powinno nastręczać problemów. Idealny wybór, gdy nie planujecie zapraszać na ślub zbyt wielu gości.
 • Kościół na Dewajtis — piękna, majestatyczna świątynia położona na Bielanach. Tutaj można zorganizować iście królewską ceremonię zaślubin. Ten zabytkowy kościół jest prawdziwą perłą architektoniczną, wypełnioną pięknymi rzeźbami. Świątynia jest duża i przestronna — tak naprawdę nie wymaga już zbyt wielu dekoracji.

Sala weselna w Warszawie

Znalezienie wymarzonej sali weselnej zajmuje często równie dużo czasu, co poszukiwania idealnej sukni ślubnej. Ofert na rynku jest bardzo dużo, ale przed wyborem tej konkretnej warto zwrócić uwagę na takie aspekty: ile gości planujecie zaprosić, jakie menu Was interesuje, czy potrzebujecie animatora/atrakcji dla dzieci gości weselnych, czy sami organizujecie transport na przyjęcie weselne, czy raczej potrzebny będzie parking? Nie bez znaczenia jest też możliwość wykupienia noclegów dla gości z daleka. Warto także przed rezerwacją zobaczyć, jak na żywo wygląda sala oraz zapytać, czy możecie coś zmienić w wystroju bądź ustawieniu stołów na sali.

Warszawa i okolice obfitują w sale weselne, poniżej kilka propozycji:

  • Sala Bankietowa Rembertów – 400 m2, możliwość zorganizowania przyjęcia także w plenerze. Sala pomieści do 250 osób, oferuje 25 miejsc noclegowych.
  • Lawendowy Pałacyk — umożliwia organizację przyjęcia dla maksymalnie 160 gości, położony około 20 km na zachód od Warszawy. Oferuje 30 miejsc noclegowych. Na terenie ogrodu wokół budynku znajdują się fontanny, które można wykorzystać podczas sesji zdjęciowej.
  • Golden Palace — dom weselny położony na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, który pomieści aż 220 osób. Dodatkowym atutem jest możliwość zorganizowania plenerowej sesji zdjęciowej wraz z gośćmi bezpośrednio na terenie parku.
  • Pałac Zdunowo — oferta szczególnie atrakcyjna dla tych, którzy potrzebują sporej ilości miejsc noclegowych. Pałac oferuje ich aż 55, a sala weselna pomieści 200 gości. Można skorzystać z usług wedding managera, który pomoże zaplanować przebieg uroczystości. Pałac umożliwia organizację przyjęcia weselnego w plenerze, w namiocie. Wesela zimowe są urozmaicane grzanym winem i płonącymi kominkami.
  • Willa Zagórze — ogromna sala weselna, która pomieści aż 400 osób. Charakteryzuje się wyjątkowo eleganckimi wnętrzami, jest zlokalizowana około 30 minut od centrum Warszawy.
  • Hotel Arkadia Royal — dom weselny w stylu dworku szlacheckiego położony w Aninie. Z uwagi na fakt, że jest to hotel, dysponuje on aż 85 miejscami noclegowymi. Sama sala weselna pomieści 180 gości.