Fotografia Ślubna Białystok – Dexlab.pl
LABORATORIUM UWIECZNIANIA WSPOMNIEŃ

Fotografia ślubna Wołomin

Wołomin to doskonałe miejsce na fotografię ślubną. Sprawdź najpiękniejsze lokacje w Wołominie oraz jaki kościół wybrać i gdzie urządzić wesele. W jaki sposób wybrać najlepszego fotografa?

Miejsca na fotografię ślubną w Wołominie

Coraz więcej par młodych decyduje się na fotografię plenerową. Taką sesję można przeprowadzić nie tylko w dzień ślubu, ale również w dowolny inny dzień, kiedy na przykład będzie słoneczna pogoda.

Jeżeli zdecydujecie się na sesję w Wołominie lub okolicach, to najlepiej postawić na fotografa, który dobrze zna ten teren. Taka osoba będzie nie tylko w stanie trafnie dobrać kolory, strój czy dodatki, ale też plenerową okolicę.

W Wołominie dobrą lokalizacją na zdjęcia jest Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich. Położony wśród zieleni kompleks Muzeum zapewni doskonałe warunki do oddania więzi łączącej państwa młodych.

Jak wybrać fotografa ślubnego w Wołominie?

W zależności od preferencji fotograf będzie w stanie zaproponować również inne lokalizacje — na łące położonej za miastem czy w jednym z pałaców leżących pod Warszawą. W sesji mogą zostać ujęte również pasje i charakter państwa młodych. Zadaniem fotografa jest odczytanie intencji przyszłych małżonków i wydobycie ich unikalnych cech.

Sesja ślubna pozostanie z małżonkami już na zawsze. Będzie można do niej po latach powracać w rodzinnym albumie, przypominając sobie chwile z młodości. Dlatego tak ważne jest, by dobrać fotografa, który będzie w stanie wprowadzić luźną atmosferę i podpowiedzieć jakie zdjęcia będą najkorzystniejsze.

Kościoły w Wołominie

Każda młoda para zastanawia się nad wyborem odpowiedniej świątyni do sakramentu małżeństwa. Jedne wybierają urokliwe, małe kościoły, inne decydują się na duże katedry. W Wołominie mamy do wyboru:

  • Kościół Matki Bożej Częstochowskiej — ta niemal stuletnia świątynia to najczęstszy wybór Państwa Młodych biorących ślub w Wołominie. Nic dziwnego, bo modernistyczna bryła stanowi świetne tło do fotografii ślubnej, a efektowny ołtarz z Matką Bożą Częstochowską zostaje zapamiętany przez gości na długie lata. Z wyboru będą zadowolone osoby, którym bliska jest historia Polski, gdyż w świątyni można podziwiać malowidła przedstawiające historię naszego kraju.
  • Kościół i Matki Bożej Królowej Polski — to nieco nowocześniejsza budowla, z minimalistycznym wnętrzem. Jego wnętrze przepuszcza i odbija dużo naturalnego światła, dzięki czemu zdjęcia są łatwiejsze do wykonania.
  • Parafia św. Józefa Robotnika w Wołominie — kolejna nowoczesna budowla mająca swój rodowód w latach 70 zeszłego wieku. Ta świątynia również zapewni dużo naturalnego światła do zdjęć, a jej dodatkową zaletą będzie efektowny, rzeźbiony ołtarz.

Oczywiście sama fotogeniczność budynku nie powinna być jedynym czynnikiem decydującym o wyborze kościoła. Warto również zastanowić się nad tym ile gości będzie na naszym ślubie i jaki ksiądz poprowadzi sakrament.

Sala weselna w Wołominie

Ze względu na bliskość miasta stołecznego Wołomin posiada dobrą infrastrukturę weselną. Do najpopularniejszych sal weselnych należą:

  • Sala bankietowa Kowalewski — 160 gości
  • Sala bankietowa Karolina — ponad 300 gości
  • Villa Bellissima – 130 osób
  • Zamkowa — 280 gości
  • Marianna — do 160 gości
  • Pod Skrzydłami — do 90 gości