Fotografia Ślubna Białystok – Dexlab.pl
LABORATORIUM UWIECZNIANIA WSPOMNIEŃ

Zdjęcia ślubne w lesie. Czy warto? Na co zwrócić uwagę?

Sesja ślubna w dzisiejszych czasach to niezwykła pamiątka po jednym z najważniejszych dni w życiu. Obecnie prawie każda Młoda Para decyduje się na ślubną sesję nie tylko ze względu na pamiątkę dla siebie oraz dla rodziny, ale jest to także interesująca aktywność, podczas której małżonkowie mogą ciekawie i wesoło spędzić czas. Dlatego też, warto pomyśleć o miejscu takiej sesji ślubnej. Wiele Młodych Par decyduje się obecnie na sesje zdjęciowe w lesie. Na co zwrócić uwagę podczas przygotowań oraz samej sesji?

Sesja ślubna w lesie

Nieco odeszły już w zapomnienie plenery industrialne, dziś króluje podczas sesji zdjęciowych las, subtelność oraz piękna kolorystyka, szczególnie jesienna. Do tego spokój, cisza, przyroda, fotograf oraz Para Młoda. Co więcej, las znajdziemy dosłownie wszędzie, niezależnie od tego, czy mieszkacie w Łodzi, Katowicach czy Wrocławiu. Nie trzeba go szukać kilkadziesiąt kilometrów od domu, aby mieć piękną pamiątkę po leśnej sesji ślubnej.

Sesja ślubna w lesie nabierze jeszcze głębszego wymiaru, gdy las posiada starsze drzewa, które nie są zbyt gęsto posadzone. Uroku dodają także urozmaicenia, takie jak na przykład: powalone drzewa, porośnięte mchem i paprociami czy też urokliwe ścieżki. Sesja ślubna w takich leśnych miejscach zdecydowanie sprzyja udanym kadrom.

Zdjęcia ślubne w lesie

Ślubna sesja zdjęciowa w lesie kontra w mieście

Sesja ślubna w lesie jest także doskonałą alternatywą dla Młodych Par, które krępują się obecnością przypadkowych ludzi podczas sesji. W lesie podczas plenerów ślubnych stosunkowo rzadko można spotkać kogokolwiek, no może poza zwierzyną leśną, dlatego też taka sesja będzie bardziej swobodna i mniej krępująca.

Miejskie parki są także alternatywą lasów do organizacji miejsca na zdjęciową sesję ślubną, jednak mają tę wadę, że częściej możemy tam spotkać obserwatorów.

plener ślubny Warszawa

 

Jak się przygotować do sesji ślubnej w lesie?

Przygotowując się do ślubnej sesji zdjęciowej w lesie, warto mieć na uwadze kilka rad, takich jak:

  • Na każdą sesję zdjęciową bez względu na plener, koniecznie trzeba zabrać dobry humor i pozytywne nastawienie. Zazwyczaj sprzeczki pomiędzy Młodymi mają wpływ na przebieg sesji i potem na zdjęcia. Podczas takich zdjęć zazwyczaj mnóstwo jest patrzenia sobie w oczy, całowania, uśmiechu oraz przytulania. Wówczas fotograf zapisze na fotografii te wspaniałe chwile, które po kilku latach będą wyjątkową pamiątką.
  • Podczas organizacji sesji w lesie, szczególnie latem zabierzmy coś na komary i inne insekty. Często zdarza się, że podczas sesji ślubnej w lesie komary po prostu nie dają żyć, szczególnie Pannie Młodej, która jest bardziej odkryta.
  • Sesję zdjęciową warto zaplanować tak aby, była ona nie śpieszna i przede wszystkim nie należy zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Warto wziąć jeden dzień wolnego w pracy, wyłączyć telefony i skupić się na sesji. Zaowocuje to pięknymi zdjęciami ślubnymi ze zrelaksowaną i szczęśliwą Parą Młodą w niesamowitej scenerii.
  • Warto zabrać także wygodne buty na zmianę, ponieważ po lesie trudno jest chodzić w szpilkach.
  • Mały kocyk jest równie ważnym elementem udanej sesji zdjęciowej. Warto taki mieć ze sobą podczas sesji w lesie. Uchroni on suknię ślubną oraz garnitur przed pobrudzeniem, gdy pojawi się konieczność kontaktu z pniem itp.
  • Podczas sesji ślubnej w leśnej gęstwinie, szczególnie jesienią, warto zabrać ze sobą coś ciepłego do okrycia. Wiatr oraz nieco chłodniejsze podmuchy wiatru mogą być dokuczliwe podczas przechodzenia z miejsca na miejsce. Płaszcz lub kurtka dla Panny Młodej będą zbawienne w takiej sytuacji. Można szybko je zdjąć do zdjęć oraz mieć pod ręką, gdy powieje chłodem.
  • Jeśli suknia ślubna Panny Młodej ma tak zwane „koło”, lepiej je wyjąć, wówczas dół sukni, będzie się ładniej układał. Co więcej, jest to także mniej problematyczne, ponieważ suknia nie haczy o gałęzie.
  • Sesja ślubna w lesie będzie wyjątkowa także wtedy, kiedy zaufamy fotografowi i będziemy z nim odpowiednio współpracować.

plener ślubny Białystok

Najlepsza pora na sesję ślubną w lesie?

Idealną porą dnia do sesji ślubnych w lesie, jest czas zazwyczaj wschód i zachód słońca, kiedy to słońce jest nisko zawieszone nad horyzontem. Dzięki temu światło ma ciepłą, przyjemną barwę oraz jest bardziej plastyczne. Znacznie wygodniej i praktyczniej jest umówić się na sesję zdjęciową późnym popołudniem lub na około dwie/trzy godziny przed zachodem słońca. Wtedy to z każdą minutą światło słoneczne staje się coraz ładniejsze i pięknie prezentuje się na zdjęciach z Młodą Parą.

Równie spektakularny efekt można otrzymać podczas sesji przed wschodem oraz o wschodzie słońca. Jednak wiąże się to wcześniejszym wstaniem i przygotowaniem makijażu i fryzury Panny Młodej. Ci którzy, lubią wcześnie wstawać, nie żałują swojej decyzji, ponieważ różowe niebo, zjawiskowe mgły oraz pierwsze ciepłe promienie słońca wynagradzają wszelkie chwilowe niedogodności.

Jesienna sesja ślubna w lesie

Koniec września do połowy października jest to najlepszy czas na organizację jesiennej sesji zdjęciowej. Można wówczas skorzystać z jesiennej palety kolorów w postaci żółtych, pomarańczowych i brązowych liści na drzewach. Zdjęcia w takiej scenerii zawsze wychodzą wspaniale, a promienie słoneczne wydobywają jesienne kolory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *