Fotografia Ślubna Białystok – Dexlab.pl
LABORATORIUM UWIECZNIANIA WSPOMNIEŃ

Zdjęcia ślubne z racami. Czym się charakteryzują i na co zwrócić uwagę?

Fotografie okolicznościowe cieszą się wśród klientów coraz większą popularnością. Z pomocą profesjonalnych fotografów częściej niż jeszcze kilka lat temu rejestrujemy ważne chwile w życiu: chrzty, komunie, wieczory panieńskie i kawalerskie.Ciekawym i popularnym pomysłem są zdjęcia ślubne z racami. Czy każdy fotograf może je wykonać i co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na tego typu usługę?

Fotograf na ślub i wesele – kluczowa decyzja dla młodej pary

Wybór fotografa na ślub i wesele to bardzo ważna decyzja, którą trzeba podjąć przed ślubem. Poza dobrym warsztatem i doświadczeniem fotograf ślubny powinien spełnić oczekiwania Pary Młodej w kwestii stylistyki i rodzaju zdjęć ze ślubu i wesela.

Są pary, dla których najważniejszy będzie reportaż i naturalne fotografie, na których fotograf uchwyci ulotne momenty z tego ważnego dnia. Dla innych najważniejsze są pamiątkowe, pozowane zdjęcia, gdzie para młoda zostanie uwieczniona z bliskimi osobami. Niezależnie od preferencji, przed wyborem fotografa warto poznać jego portfolio i porozmawiać, aby zorientować się, czy usługa i stylistyka, jaką oferuje, pokrywa się z naszymi oczekiwaniami.

Zdjęcia ślubne z racami

Sesja ślubna z racami – kreatywny pomysł na zdjęcia

Kolejną kwestią jest wybór miejsca i charakteru sesji plenerowej. W tym wypadku pary decydują się często na dwie sesje, sesję narzeczeńską oraz sesję ślubną plenerową. Obie okoliczności dają bardzo dużo możliwości i w obu przypadkach ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem są zdjęcia z kolorowymi racami dymnymi.

Pamiętajmy jednak, że sam pomysł na wykorzystanie na zdjęciach kolorowych rac to nie wszystko. Ważną decyzją, jaką należy jeszcze podjąć, jest wybór miejsca sesji plenerowej. W przypadku zdjęć ślubnych z racami wybór bardzo często pada na las, łąkę, brzeg rzeki albo inne miejsce na łonie przyrody. Kolorowe race wspaniale komponują się też z romantyczną scenerią ruin. W przypadku tego typu sesji wykonanie jej w scenerii miejskiej może być bardziej kłopotliwe, jednak nie jest niemożliwe.

Fotografia ślubna z racami

Sesja plenerowa z racami – jak się przygotować?

Przygotowania do sesji ślubnej z kolorowymi racami powinny być podobne jak w przypadku innych sesji plenerowych. Warto zadbać o strój młodej pary. Na fotografiach widać każdy detal, powinien być on tak staranny, jak w dniu ślubu. Dobrze jest też, kiedy panna młoda ma wykonany profesjonalny makijaż i utrwaloną fryzurę. Warunki atmosferyczne mogą zaskoczyć, a rozwiane wiatrem włosy ciężko ułożyć ponownie podczas sesji. Z kolei pan młody może zadbać o delikatne zmatowienie twarzy, szczególnie jeśli sesja wykonywana jest latem.

W przypadku sesji plenerowych z kolorowymi racami należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • wyborze koloru rac, warto zdecydować się na więcej niż jeden;
  • zakupie odpowiedniej ilości rac – możliwe, że ujęcia będą wymagały wielu powtórzeń;
  • pomyśle jak można zakamuflować uchwyty rac trzymane w dłoni i umieszczone na pierwszym planie, w przeciwieństwie do kolorowego dymu nie są estetyczne i mogą odwracać uwagę;
  • wybrać odpowiednią porę dnia, kiedy światło jest najpiękniejsze;
  • podczas sesji zaplanować ujęcia tak, aby kierunek i siła wiatru uatrakcyjniały wygląd kolorowego dymu z racy.

Pamiętać warto także o tym, że jeśli decydujemy się na zdjęcia ślubne z racami, nie muszą być to jedyne ujęcia. Kwestia ile i jakich zdjęć zostanie wykonanych na sesji ślubnej, należy ustalić z fotografem przed zakupem zlecenia i przed samą sesją.

Zdjęcia ślubne z racami

Pomysły na zdjęcia ślubne z racami – spontaniczność czy dobry plan

W przypadku ślubnych sesji plenerowych z racami bardzo często najlepiej wychodzą spontaniczne ujęcia. Można planować tygodniami motyw przewodni i miejsca najlepsze do wykonania sesji, a na końcu najlepsze okaże się zupełnie niepozorne zdjęcie.

Niemniej, jeśli decydujemy się na zdjęcia ślubne z racami, jest kilka rzeczy, które koniecznie należy zaplanować – chociażby zakup samych rac. Warto też zapoznać się z przykładowymi zdjęciami dostępnymi w sieci i jeśli jakieś wyda się nam atrakcyjne – zainspirować się pozą pary albo uchwyconymi na fotografii okolicznościami.

Podobnie jest w przypadku, jeśli chcemy, aby zdjęcia z racami powstały na przyjęciu weselnym. Jest to kwestia, którą należy omówić zarówno z fotografem, jak i z właścicielem lokalu, w którym odbędzie się przyjęcie. Ciekawą pamiątką mogą być ujęcia wykonane na zewnątrz, gdzie race dymne trzymane są przez nowożeńców albo przez gości weselnych. W przypadku fotografii z racami podstawą jest plan, ale ostatecznie przy najlepszym z ujęć i tak prawdopodobnie wygra spontaniczność.

race na ślub

Kolorowa pamiątka na całe życie – zdjęcia ślubne z racami

Fotografie ze ślubu i wesela oraz sesja ślubna plenerowa to chyba bezsprzecznie najważniejsza pamiątka dla nowożeńców. Warto zatroszczyć się o to, aby wykonanie jej zlecić profesjonaliście, który zna się na rzeczy. Fotograf ślubny powinien poznać preferencje młodej pary. Wcześniejsza rozmowa i przedstawienie swoich inspiracji i oczekiwań znacznie ułatwia współpracę.

Aby pamiątka z dnia ślubu była wyjątkowa, ważny jest także dobry pomysł na sesję plenerową taki jak zdjęcia ślubne z racami. Kolorowe race dymne mogą wprowadzić do zdjęć ciekawe efekty kolorystyczne. Sesje plenerowe to czas, kiedy młoda para we współpracy z fotografem może dać ponieść się fantazji. Dobre przygotowanie i niezobowiązująca atmosfera podczas takich sesji sprawiają, że końcowe rezultaty są często miłym zaskoczeniem dla debiutującej przed obiektywem pary.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *