Fotografia Ślubna Białystok – Dexlab.pl
LABORATORIUM UWIECZNIANIA WSPOMNIEŃ

Fotografia ślubna w Białymstoku. Najlepsze miejsca na sesję zdjęciową.

Polska posiada wiele urokliwych, wręcz bajecznych miejsc, które uwiecznione na fotografii, przenoszą w zupełnie inny, odległy świat. Szczególną uwagę przykuwa tu Białystok, stanowiący niebanalną wizytówkę Podlasia. Moc energetycznych parków, połączona z industrializmem sprawia, że Młode Pary decydują się na sesje plenerowe, właśnie w tym mieście. Poniżej krótka charakterystyka, wartych uwagi lokalizacji.

Park Lubomirskich w Białymstoku

Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami. Duża, zielona przestrzeń położona w samym mieście jest idealną koncepcją na nowoczesną fotografię ślubną w najlepszym wydaniu. w zależności od pory roku, park przybiera różnorodne formy, umożliwiające wydobycie nietuzinkowego charakteru całej sesji. Profesjonalny fotograf z Białegostoku wydobędzie to, co ważne, tworząc klimat jedyny w swoim rodzaju. w letnich porach park zalewany jest bujną roślinnością tworzącą liczne lokalizacje o bajecznym klimacie, pełnym romantyzmu i uroku. z kolei w zimnych miesiącach, ogród zamienia się w miejsce tajemnicze, nieco ponure tworząc charakter lekkiej grozy. Współczesne trendy powodują jednak, że nawet w takim okresie pojawiają się tu Młodzi, oczekujący zdjęć niebanalnych i wyjątkowych.

Kompleks Pałacowy Branickich

Miejsce urokliwe, o olbrzymiej, zadbanej powierzchni to lokalizacja często wybierana przez Nowożeńców. Dwa poziomy fantastycznych ogrodów pozwalają na sesję opartą na bujnej roślinności i romantyzmie. Różnorodne okazy drzew i krzewów stanowią bajeczną scenografię, dopełniającą profesjonalną sesję. Fotograf wydobędzie tu całą paletę barw i ekspresji, emocji, uczuć, czyli wszystkiego, co cechuje doskonałą fotografię ślubną.

Zalew Siemianówka

Podmokłe tereny o wiejskim klimacie sprawiają, że Zalew Siemianówka, położony niedaleko Białegostoku, zyskuje na popularności wśród fotografów. Czystość wody wraz z jej niecodzienną roślinnością daje sposobność wykonania zdjęć subtelnych, nasączonych miłością. Gdy dołączyć do tego promienie słońca, pojawiającego się tu wyjątkowo często, całość zachwyca najbardziej wygórowane oczekiwania. Sesje plenerowe ślubne w tym miejscu, odznaczają się niezwykłym połączeniem światła i cienia, tworzącym aurę bajki. Idealna koncepcja dla tradycyjnych romantyków, jak i osób lubujących się w wiejskim, spokojnym klimacie.

Punkt Widokowy na Kościele Rocha w Białymstoku

Miłośników miejskich trendów, przyciąga taras widokowy na Kościele Rocha, zlokalizowany bezpośrednio w Białymstoku. Wieczorową porą, gdy zmrok otuli miasto, eksplozja świateł doskonale komponuje się z elegancją Pary Młodej. Całości dopełnia zachwycająca panorama miasta, dlatego też miejsce to jest coraz bardziej popularne. Idealnie bowiem oddaje klimat miejskiego gwaru, dynamiczności i nowoczesności. Fotograf uchwyci charakter miejsca, sprawiając, że każde ujęcie będzie miało w sobie coś z magii.

Wieś Ciełuszki k. Białegostoku

Lokalizacja mało znana, choć coraz częściej doceniana przez młode małżeństwa i profesjonalistów. Wieś o specyficznym charakterze, starej architekturze i roślinności, zachwycającej na każdym kroku. Typowo sielankowy krajobraz, idealnie komponujący się z nowoczesną sesją plenerową. Lokalizacja nieopodal Białegostoku, stanowiąca oderwanie od miejskiego gwaru.

Dawny Zakład Mostostal

Industrialna, opuszczona fabryka z mnogością stali i blachy. Pomysł na niecodzienne ujęcia w mocno charakterystycznym stylu. Zaprzeczenie czystości i romantyzmu samej Pary Młodej, zestawione z subtelnością i czarem miłości. Lokalizacja wyjątkowa, dla ludzi odważnych, ceniących sobie nietuzinkowe ujęcia. Sesja ślubna w plenerze to nie tylko Nowożeńcy, ale i otoczenie, budujące atmosferę poszczególnych kadrów. w zależności od oczekiwań, fotograf może zasugerować miejsca, odpowiadające zamierzonej koncepcji. Warto zwrócić uwagę na najbliższe środowisko, gdyż często to właśnie ono tworzy wyjątkową atmosferę.

Wskazówki ułatwiające wykonanie profesjonalnych zdjęć portretowych w plenerze

Dobre zdjęcie to nie tylko nowoczesny sprzęt. Wszystko zależy bowiem również od fotografa, jego umiejętności i technik zastosowanych podczas sesji. Fotografia ślubna plenerowa jest wyjątkowym zjawiskiem, zwykle połączonym z wielkimi oczekiwaniami, jak i emocjami uczestników. Dlatego warto poznać kilka wskazówek, dzięki którym zdjęcia będą stanowić wspaniałą i niezapomnianą pamiątkę, tych ważnych chwil.

Wybór jednego, a nie wszystkich punktów ostrości

Opcja autofocusa, tak bardzo popularna we wszystkich aparatach skupia się na wielu punktach, które znajdują się w określonej odległości od fotografa. Nie gwarantuje jednak zachowania właściwej ostrości wybranego punktu, a co za tym idzie, nie daje pełnej kontroli. Dlatego lepiej samodzielnie wyznaczyć konkretny cel, niż polegać na zautomatyzowanej propozycji.

Oczy – zwierciadło duszy

Nie bez powodu. Fotografia ślubna musi być doskonała pod każdym względem. Skupiając się na oczach pary młodej, fotograf może mieć pewność, iż zdjęcie wyjdzie maksymalnie ostre w obrębie twarzy. Ponadto zastosowanie tej metody umożliwia zmiękczenie skóry, co nie pozostaje bez znaczenia, w przypadku portretów na zewnątrz.

Szerokokątny obiektyw

Wykonywanie zdjęć na szerokokątnej przesłonie ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza dla portretów wykonywanych przy naturalnym świetle. Pozwala bowiem na zachowanie głębi, przy jednoczesnym, subtelnym rozmyciu tła. Zdjęcia wykonane z zastosowaniem tej techniki oferują romantyzm i delikatność, oczekiwaną przy tak ważnym wydarzeniu.

Długość ogniskowej

Ostatnią pożądaną przez fotografa rzeczą jest pretensja Klienta dotycząca nienaturalnego wyglądu na zdjęciu. Dlatego też nie warto ryzykować i używać ogniskowej o mniejszej długości, niż 70 mm. Najlepiej oscylować w granicy od 120 do 200 mm, co da pewność, subtelnego rozmycia tła i pozostawienia maksymalnej ostrości.

Zdjęcia w formacie RAW

Wykonywanie fotografii w formacie RAW jest kluczowe, dla pozostawienia wszystkich ważnych danych. Zdjęcia w klasycznym „jpegu”, przy każdorazowym zapisywaniu usuwają część informacji, co prowadzi do zniekształceń całego portretu. Decydując się na RAW, fotograf ma gwarancję samodzielnego wyboru najważniejszych elementów, jeszcze przed zapisaniem w formacie jpeg.

Szara karta do balansu bieli

Automatyczny balans bieli jest kiepskim pomysłem przy profesjonalnej sesji zdjęciowej. Fotografia ślubna plenerowa, wykonywana zwykle w towarzystwie sukni ślubnej oznacza bowiem cała serię ujęć z różnymi odcieniami bieli ( w zależności od światła). Dlatego zdecydowanie bezpieczniej jest zastosować szarą kartę, która choć może nie jest darmowa, pozwala na oszczędność czasu przy obróbce kilkuset zdjęć.

Unikanie bezpośredniego światła słonecznego

Fotografowanie bezpośrednio w słońcu przysparza wiele problemów, jak np. twarde cienie czy nieprzewidziany balans bieli. Decydując się na zdjęcia w cieniu, fotograf ma szansę na stworzenie niesamowitych ujęć o płynnych przejściach i subtelnej, romantycznej naturze.

Pochmurny dzień, a zdjęcia

Wykorzystanie pochmurnego dnia jest sposobem na wzbogacenie kolorów, jak i wykonanie gładkich cieni, co z pewnością przypadnie do gustu osobie fotografowanej.

Ostrożnie z naturalnym światłem

Jeśli już fotografia ślubna wykonywana jest przy ostrym świetle, należy pamiętać o zastosowaniu pewnego odbłyśnika, który umożliwia naśladowanie studyjnego światła. w przeciwnym razie zdjęcia portretowe wydają się mało profesjonalne.

 

Słoneczna reguła ƒ16

W słoneczny dzień, gdy wartość przysłony jest ustawiona na ƒ16, czas otwarcia migawki będzie odwrotnością aktualnej czułości ISO. w praktyce- jeżeli aparat jest ustawiony na ISO 100, a wartość przysłony wynosi ƒ16, czas otwarcia migawki wyniesie zaledwie 1/100 sekundy. w pochmurny dzień wystarczy użyć ƒ8, aby uzyskać podobny efekt końcowy.

Zastosowanie starego, poczciwego arkusza i zacisków

Z pomocą takiego zestawu, można stworzyć „pudełko na słońce”, przydatne w zdjęciach plenerowych. Wystarczy tylko właściwie je rozmieścić na drzewie, aby fotografia ślubna wydała się jeszcze pełniejsza.

Zwracanie uwagi na najdrobniejsze szczegóły

Czasem, nawet źdźbło trawy, czy też linia energetyczna potrafi skutecznie zakłócić efekt końcowy. Dlatego przy portretach plenerowych, fotograf musi zwracać uwagę na otaczające detale, aby nic nie stanęło na drodze do wykreowania fantastycznych i pełnych emocji ujęć.

I podstawowa, chyba najważniejsza wskazówka: niech praca będzie pełna pasji, zaangażowania i dobrej zabawy. Wówczas, wykonywane zdjęcia okażą się prawdziwym dziełem sztuki!

Zdjęcia Ślubne Eweliny i Krzyśka

zdjęcia ślubne Płock

Ewelina i Krzysiek to znajomi z Białegostoku, którzy także poprosili mnie, abym uwiecznił ich wyjątkowy dzień. Było mi bardzo miło. Dzięki za zaufanie! Ślub odbył się w kościele św. Maksymiliana Kolbego, a wesele w sali Magnolia, oddalonej od kościoła o 100 m. Sala weselna przy kościele… Przypadek? 😉 Sala nieduża, jak na około sto osób, ale dzięki temu wszyscy goście bardzo dobrze się zintegrowali. Dj Grodzki pewnie też się do tego przyczynił, ponieważ w jego towarzystwie zawsze są najlepsze imprezy. Na plener już w chłodny i pochmurny październikowy dzień wybraliśmy wnętrza nowego kampusu Uniwersytetu Białostockiego. Nie obyło się także bez kilku zdjęć na łonie natury w pobliskim lasku. Ewelina i Krzysiek to gorąca para! Sprawdźcie!

Zdjęcia Ślubne Anety i Michała

fotografia ślubna Bydgoszcz

Aneta i Michał zaprosili mnie na swój ślub nad polskie morze. Dokładniej mówiąc, Aneta pochodzi ze Słupska, gdzie w kościele św. Maksymiliana Kolbego z pięknymi witrażowymi oknami powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Na miejsce, w którym miało odbyć się wesele, Państwo Młodzi wybrali hotel Resident Rene, urządzony w morskim stylu. Dodatki na stołach, które przygotowali Aneta i Michał, także przypominały o nadmorskim klimacie! Na sesję plenerową wybraliśmy się wczesnym rankiem następnego dnia po weselu, jeszcze przed poprawinami. Przezorna Para Młoda wiedziała, że po poprawinach będzie im trudniej wstać rano niż po weselu, na którym się oszczędzali. Byłem pod wrażeniem ich samozaparcia! Efekty widać na załączonych fotografiach!

Zdjęcia Ślubne Izy i Kuby

zdjęcia ślubne Białystok

Z Izą spotkałem się już u makijażystki, co bardzo polecam przyszłym Pannom Młodym. Zaproszenie fotografa na przedślubne przygotowania pozwala obyć się z obecnością aparatu trochę wcześniej. Polecam do tego szczery uśmiech i mamy doskonałą receptę na udane zdjęcia ślubne! Para pochodzi z Turośni Kościelnej pod Białymstokiem, tam też odbył się ślub – w przepięknym kościele św. Trójcy. Na weselu goście bawili się w hotelu Atlanta na sali urządzonej w nowoczesnym stylu. Na plener wybraliśmy się do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Różnorodność terenu jest tak duża, że spędziliśmy tam ponad 4 godziny. Sesja odbyła się m.in. w brzozowym zagajniku i wśród słoneczników. Nic jednak nie przebija promiennego uśmiechu naszej Pary Młodej. Zapraszam do obejrzenia efektów naszej pracy!

Zdjęcia Ślubne Eweliny i Kuby

fotografia ślubna Białystok

Kuba jest poważnym policjantem, Ewelina natomiast to najbardziej zwariowana osoba, jaką poznałem. Potwierdzeniem tego, że przeciwieństwa się przyciągają, jest spotkanie tej dwójki na ślubnym kobiercu w małym kościele w Boguszewie. Nietuzinkowe wesele odbyło się w Mońkach, skąd pochodzą Państwo Młodzi. Za plener posłużył nam teren znajdującego się w okolicy Biebrzańskiego Parku Narodowego. Blask zachodzącego słońca i dzikość przyrody doskonale odzwierciedlały charaktery naszych bohaterów. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca i tak naprawdę wcale nie trzeba daleko szukać. Czasem zapominamy docenić piękno okolicy, która nas otacza.

Zdjęcia Ślubne Karoliny i Tomka

plener ślubny Wyszków

Tym razem ślub i wesele odbyły się w okolicach Wyszkowa. Klimatyczny kościół Podwyższenia Krzyża Św. dokładnie znajduje się w Dąbrówce. Rodzina i przyjaciele Państwa Młodych mieli okazję świętować razem z nimi w sali bankietowej Nad Rozlewiskiem w Zabrodziu. Karolina to chodząca piękność, a Tomka tylko na rękach nosić! Wzięli sobie to do serca goście weselni i podrzucali Pana Młodego aż do sufitu, głośno wiwatując. Na plener wybraliśmy się w malownicze okolice, gdzie wrzosy rozścieliły przed Młodymi fioletowy dywan. Dokładnych miejsc nie mogę zdradzić. Tajemnica!

Zdjęcia Ślubne Magdy i Łukasza

fotografia ślubna Białystok

Magda i Łukasz to para z Podlasia, dokładnie z miejscowości na granicy Polski i Białorusi – Kuźnicy. Ślub odbył się w pięknym kościele pw. Opatrzności Bożej. W drodze do Sali Weselnej Bona Państwo Młodzi oraz goście trafili na zaporę drogową w postaci opuszczonych rogatek. Świadek Pana Młodego stanął na wysokości zadania i po wręczeniu dróżnikowi podarunku (nie mam zielonego pojęcia, co to było), konwój ruszył dalej. Na plener wybraliśmy oczywiście podlaskie lasy i pola, które nie przestają mnie zaskakiwać! Drzewa wynoszące swoje korony wysoko ponad naszymi głowami, zdawały się nie mieć końca. Podobnie jak szczęście czające się w oku zakochanego.

Zdjęcia Ślubne Anny i Michała

Uśmiech najlepiej się prezentuje na zdjęciach. Tak radosnej Panny Młodej dawno już nie fotografowałem. Z Michałem, który był poważny i bardziej powściągliwy w okazywaniu uczyć, tworzy świetną parę! Ślub odbył się w kościele św. Andrzeja Boboli w Białymstoku. Podczas kameralnego wesela, które miało miejsce w Hotelu Leśnym, nie zabrakło jednak chęci do zabawy i tańca! Na plener wybraliśmy się nad Narwię, tam, gdzie spotykają się ze sobą woda, niebo i ziemia. Piękne okoliczności przyrody sprawiają, że zdjęcia robią się same! No, prawie. Było upalnie, ale daliśmy radę!

Zdjęcia Ślubne Dominiki i Piotra

fotografia ślubna Białystok

Dominika i Piotr to para na co dzień mieszkająca w czeskiej Pradze, ale kochająca region, z którego pochodzi. Z tego powodu na plener wybraliśmy jedno z moich ulubionych miejsc na Podlasiu czyli Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. To był ciepły i słoneczny dzień, idealny na sesję w tak uroczym miejscu. Zabytkowa architektura wiejska w otoczeniu lasu stały się tłem dla ślubnego fotoreportażu. Ślub odbył się w kościele NMP Królowej Rodzin w Białymstoku, z twarzy Pana Młodego niemal nie schodził uśmiech, a wśród gości pojawiły się łzy wzruszenia. Na wesele Państwo Młodzi wybrali piękny lokal – Pięć Dębów w Supraślu. Subtelne dekoracje w sali weselnej stworzyły romantyczny klimat.