O mnie

Piotr Krajewski pierwszy aparat fotograficzny dostał wraz z uzyskaniem pełnoletności, ponieważ powiedziano mu, że „aparat to nie zabawka dla dzieci”. Fotografował wszystko co znalazło się w zasięgu obiektywu, począwszy od kamyków na podwórku poprzez rodzinę i znajomych, a kończąc na chmurach, które za każdym razem wyglądają inaczej.


Na studiach socjologicznych ciekawy świata i wyzwań chcąc kontynuować swoją rodzącą się pasję wstąpił do koła fotograficznego, wraz z którym zgłębiał tajniki fotografii i poszerzał horyzonty. Po pierwszym roku studiów, rezygnując z wyjazdów w okresie wakacyjnym, odbył praktyki w Gazecie Pomorskiej pod czujnym okiem Jarosława Prusa i Tytusa Żmijewskiego.

Pierwszy raz wystawił swoje prace publicznie po powrocie z nadmorskiego pleneru. W galerii „Muzeum Fotografii” przy WSG w Bydgoszczy mieszczącej się w starych Zakładach Fotochemicznych „FOTON” znalazły liczne uznanie zgromadzonej publiczności.


Od października 2005 roku jest związany z ogólnopolskim portalem o tematyce imprezowej „klubowa.pl” dla którego uwieczniał życie nocne i kulturalne Bydgoszczan. Imprezy w klubach i dyskotekach, festiwale i koncerty gwiazd – jego zdjęcia od ponad siedmiu lat można oglądać na łamach portalu.


W nocy fotografował kluby, a za dnia aktywnie uczestniczył w kole fotograficznym. Pomagał przy „przeprowadzce” Muzeum Fotografii do starej wozowni, przy organizacji i promocji wystaw, spotkań z artystami i wyjazdów plenerowych odbywających się na terenie uczelni.


W czerwcu 2007 roku, podczas obchodów dni Bydgoszczy i wpisującej się w te obchody imprezy „Długi Clubbing”, organizowanej przez portal „klubowa.pl” można było na ulicy Długiej obejrzeć wystawę jego autorstwa pt.: „Fotografia Klubowa”.


W październiku 2007 podjął studia na wydziale dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim o specjalizacji fotografia prasowa. Przeprowadził się do stolicy i uwieczniał życie nocne mieszkańców Warszawy. Za dnia natomiast zarządzał warszawskim odziałem portalu „klubowa.pl”.

W lutym 2008 roku, przy współpracy z domem kultury Modraczek w Bydgoszczy udało się zrealizować kolejną wystawę „Fotografia Klubowa cz. 2”, na której znalazły się zdjęcia z „nocnego życia” Warszawy i ogólnopolskich festiwali.


Od lipca 2010 prowadzi własną działalność w której profesjonalnie zajmuje się reportażami ze ślubów, a także wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych odbywających się na terenie całej Polski.  

Wraz z początkiem 2014 roku wziął udział w warsztatach Fotografia Ślubna szkoląc swój warsztat pod okiem Grzegorza "Moment" Płaczka

Nie boi się nowych wyznań i niekonwencjonalnych propozycji. Specjalizuje się w fotografii reportażowej (śluby, wesela, imprezy kulturalne, koncerty, wydarzenia artystyczne), również fotografia reklamowa, artystyczna, wnętrz czy portret nie są mu obce.


Co się dzieje dzisiaj, jakie robi postępy, dowiecie się na BLOGU